تصور کنید چوب که از ابتدا سازه‌ای سبک و قابل استفاده‌تر بود، و همچنین همچون آهن و فولاد دچار زنگ‌زدگی نمی‌شد، طی فرآیندی ضد رطوبت، کپک و قارچ، ضد خش، ضد موریانه، و نهایتا نسوز شود! پس یعنی متریال مورد علاقه‌مان بالاخره همه چیز تمام شد! ترموود اصطلاحا چوب فرآوری شده تحت دماست، چوبی که در اصطلاح رایج تیمار شده است. این تیمار در طی مراحل زیر انجام می‌شود:
رطوبت چوب برش داده شده در دستگاه مخصوص تحت دمای ۱۰۰-۱۳۰ °Cاز بین می‌رود و چوب خشک می‌شود، بخار آبی که همراه با حرارت به چوب وارد می‌شود از تجزیه‌ی آن جلوگیری می‌کند. سپس حرارت تا ۱۸۰-۲۲۰ درجه و تحت شرایط به‌خصوص بالاتر می‌رود، اینجا چوب رنگش روشن تر می‌شود و تمام صمغ و رطوبت باقی مانده از آن خارج می‌گردد.

ترموود

حالا چوب تا مرز دمای ۱۰۰ درجه خنک می‌شود و بعد با آب و بخار آب با محیط هم‌دما می‌‌شود. در این حالت رطوبت چوب به مرز طبیعی ۴ % می‌رسد. بعد سمباده‌زنی، رنگ آمیزی و لاک محافظ، چوب را برای استفاده آماده می‌کند.
حالا ترموود به درجه‌ای از مقاومت رسیده که می‌تواند بدون آسیب دیدن چه در محیط‌های خشک و چه در محیط‌های مرطوب، چه در داخل ساختمان‌ها و چه در بیرون آنها مورد استفاده قرار گیرد.
یکی از دلایل اتلاف چوب ناکارآمدی‌های آن بود، درواقع چوب چون نمی‌توانست خواص مقاوم بودن را برای طولانی مدت حفظ کند، مداوما باید جایگزینی برای آن صورت می‌گرفت و همین موضوع هدر رفت استفاده از آن را افزایش می‌داد. در ترموود این مشکل وجود ندارد. یعنی برش چوب مساوی با استفاده طولانی مدت از آن است.

ترموود چیست؟

بهینه‌تر از ترموود چه داریم؟

اگر موافقید که سرعت حرکت رو به جلوی فناوری در دنیای امروز سرسام‌آور است، همراهمان باشید تا ویژگی‌های نوین‌ترین نسل متریال خام چوبی را برای شما شرح دهیم، پاسخ در یک کلمه جا می‌گیرد: تکنوود.
تصور کنید چوب حتی سبک‌تر شود، در ابعاد متنوع‌تری در دسترس قرار گیرد، لایه‌ی محافظ روی سطح آن، آنچنان قوی گردد که هرگز نه تغییر شکل دهد، نه بسوزد، نه رطوبت و خیسی بلایی بر سر آن بیاورد نه تغییر شکل دهد، و مهمتر از همه میزان چوب مصرفی آن تا حدود ۹۸% کاهش پیدا کند! با اینکه تولید ماده‌ی چوبی با این ویژگی‌ها شبیه به رویا به‌نظر می‌رسد اما در واقعیت شرکت تکنوود از حوالی سال ۱۹۸۵ میلادی در ترکیه این رویا را به حقیقت تبدیل کرده و مهمتر اینکه شرکت تک نوین چوب ایرانیان از سال ۱۳۹۶ به‌عنوان نماینده‌ی رسمی شرکت تکنوود اقدام به تولید این محصول ارزشمند کرده است.

ایران, تهران

تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان امیری طائمه، 142 غربی، پلاک 109

ایمیل: info@irantechnowood.com

واتس آپ:09912407708

دفتر مرکزی:

021-77736824

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید